Ev Yapımı Manyetik Jeneratöre Sahip Olmanın Faydaları

mıknatıslı manyetik jeneratörYapılan ileri araştırmalar sonucunda mevcut olan ücretsiz kaynakların kullanımıyla elektrik üretiminin mümkün olduğu anlaşılmıştır. Günümüzde güneş, rüzgâr ve manyetik enerji jeneratörleri artık bilim-kurgu filmlerinde gösterilen kareler olmaktan öte, evlerde enerji tasarrufu sağlamak için kullanılan etkin yöntemlerdir. Bu yöntemler enerji maliyetlerinin düşmesine katkı sağlamaktan da öte küresel ısınmaya neden olan katı yakıtlara olan bağımsızlığı azaltarak çevre korumasına da yardımcı olmaktadır.  Bu yöntemler içinde şüphesiz en ilgi çekici olanı manyetik jeneratörlerdir.  Bu tip jeneratörlerin diğerlerine göre avantajlı tarafı mıknatısların elektrik akımına dönüştürülebilecek bir hareket sağlayan itme ve çekme özellikleridir.

Aşağıda ev yapımı bir manyetik jeneratör kurmanın neden daha avantajlı olduğu açıklanmıştır.

 • Bu tip jeneratörler yanıcı veya patlayıcı özellik taşımadığı için kullanım açısından güvenlidir.
 • Diğer jeneratörlerle kıyaslandığında manyetik jeneratörler çok daha sessiz çalışır
 • Katı yakıt tüketmedikleri için atmosfere zararlı gaz salmazlar yani çevre dostudurlar.
 • Rüzgâr ve güneş jeneratörlerinin aksine manyetik jeneratörler çalışırken değişen iklim koşullarından etkilenmezler.
 • Bu jeneratörlerin maliyeti o kadar düşüktür ki tüm evin ihtiyacını karşılayacak bir manyetik jeneratör 300 lira kadar düşük bir meblağ ile yapılabilir.
 • Diğer jeneratör türlerinin aksine manyetik jeneratörler durmaksızın yıllarca çalışabilir.
 • Daha az bakım gerektirdikleri için iki de bir tamir parası ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Manyetik jeneratör kullanarak elektrik faturanızı %50-%100 arası oranlarda düşürebilirsiniz. Ev yapımı küçük bir manyetik jeneratör bile sizi her ay fatura ödeme derdinden kurtarabilir.
 • Manyetik jeneratörün kurulumu o kadar da zor değildir. Elektrik bilginiz olmasa da, hazır yapılmış devre ve aparatları kullanabilirsiniz. Ayrıca internette çeşitli siteleri araştırırsanız manyetik jeneratör yapımının adım adım anlatıldığı yazı, makale ve videoları bulabilirsiniz. Kısacası talimatları nasıl uygulayacağınızı anladıktan sonra profesyonel yardım almaya da gerek yok.

Yukarıda çeşitli faydalarını saydığımız ev yapımı manyetik jeneratör tartışmasız dünyadaki en iyi icattır. Siz de emeğinizi harcayarak yapacağınız bir manyetik jeneratörle hem cebinizden paranızın uçup gitmesini önleyebilir hem de küresel ısınma yüzünden yavaş yavaş yok olan dünyamızı kurtarma adına ufak da olsa katkıda bulunabilirsiniz.

Yazıya yorum yapabilir , yada diğer yazılara bakabilirsiniz.

“Ev Yapımı Manyetik Jeneratöre Sahip Olmanın Faydaları” Yazısı İçin 20 Yorum

 1. Mesut Murat YILMAZ Dediki...

  Nisan 10th, 2010 Tarih 23:16

  Yorumdan ziyade yardım istemek durumunda kalıyoruz, çünkü anlatımlar ve tarifler genelde İngilizce, şimdiye kadar Türkçe bir tek anlatım ile karşılaşmadım, yapılan işler hep yarım bırakılmış veya bilen kişiler banane der gibi hiç yardım etmek istemiyor, ingilizcesi çok iyi olan ve çeviri yapabilen bir hayır sahibi çıkıpta bu anlatım ve gösterimleri Türkçeye çevirmiyor. Ondan sonrada ilerleyip gelişmekten bahsediyoruz, biz daha paylaşmayı bilmiyoruz. Bu konuda haksız olduğumu düşünenler mesaj atabilirler mesutmurat68@hotmail.com

 2. Editör Dediki...

  Nisan 11th, 2010 Tarih 15:19

  Düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz Murat bey. Sitemiz henüz yeni ancak biz elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Faydalı bulduğumuz yazıları sitemizde yayınlıyoruz. Çeviri ekibimiz günlük olarak yabancı makaleleri çevirerek sizlerin kullanımına sunuyor. İlerleyen günlerde yine çeşitli konularda yabancılar tarafından çekilmiş videoları açıklamalarıyla beraber yayınlayacağız. Bu konuda şüpheniz olmasın. Bilgimiz ölçüsünde sizlerle paylaşımda bulunmaya devam edeceğiz.

 3. Sezgin Dediki...

  Nisan 11th, 2010 Tarih 20:04

  Sayın editör, sorum neodyum mıknatısların yakıt ekonomisi konusunda. Akaryakıtta bulunan hidrokarbon moleküllerinin düzensiz olduğu, neodyum gibi güçlü mıknatıslarla oluşturulan manyetik alanın içinden geçen yakıtın içindeki hidrodrokarbonların manyetik alan sayesinde düzene girdiği ve daha net yanma sağladığı düşünülüyor. Mesela bir araçtaki benzin hortumunun düz bir kısmına sarılacak neodyum mıknatısın borunun içinden geçen benzindeki hidrokarbonları düzene soktuğu ve motorun da bu benzini daha verimli yakarak net bir enerji sağladığı, neticede araçta güç artışı olduğu, yakıtın da hemen tamamının motorda yanarak emisyon ölçülerini düşürdüğü söyleniyor. Bu mıknatısların böyle bir özelliği varmıdır? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

 4. Sezgin Dediki...

  Nisan 11th, 2010 Tarih 20:07

  Merhaba, sitedeki halka neodymium mıknatısların deliğinde güçlü manyetik alan varmıdır? Teşekkür ederim.

 5. Sezgin Dediki...

  Nisan 11th, 2010 Tarih 20:28

  Merhaba, merak ettiğim iki parça neodymium mıknatıs arasında manyetik alan nasıl oluşur? Mıknatısları birbirine aralarında bir santim boşluk kalacak kadar yaklaştıralım. 1 cm’lik arada manyetik alan oluşturmak için mıknatıslar birbirini çeker (kuzey + güney) halde mi yoksa birbirini iter (kuzey + kuzey veya güney + güney) halde mi olmalı? Vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

 6. Editör Dediki...

  Nisan 11th, 2010 Tarih 21:29

  Sezgin yakıt tasarrufu konusunda detaylıca bir yabancı kaynak çevirisi yapmadık. Ancak daha önce yayınlanmış yazılarımızdan birinde bu konuya kısaca değinmişik

  http://neohobi.com/blog/neodymium-miknatis-ile-yakit-performansini-artirin/

  Yani böyle bir şey mümkün ancak tam olarak ne yaplması gerektiği konusunda detaylı bilgiye sahip değiliz. Eğer elimize bu yönde yabancı bir kaynak geçerse Türkçe’leştirip kullanımıza sunarız.

 7. Editör Dediki...

  Nisan 11th, 2010 Tarih 21:31

  Sadece sitemizdeki halka mıknatısların deliğinde değil, herhangi bir hoparlörden sökeceğiniz sıradan bir mıknatısın bile deliğinde gayet güçlü manyetik alan vardır. Hatta bu manyetik alan öylesine güçlüdür ki demir bir çubuğu mıknatısa kaptırmadan bu delikten geçirmek yoğun çaba gerektirir.

 8. Editör Dediki...

  Nisan 11th, 2010 Tarih 21:37

  Manyetik alanla ilgili sorunuza gelirsek, her mıknatısın zaten kendi manyetik alanı vardır. 2 mıknatısı +- veya ++ (–) şeklinde yaklaştırsanız bile arada bir manyetik alan oluşur. Tek fark kutup yönüne göre bu alan mıknatısları birbirinden itebilir veya birbirlerine çekebilir.

 9. Sezgin Dediki...

  Nisan 12th, 2010 Tarih 15:35

  Sayın editör, verdiğiniz bilgiler ve link için çok teşekkür ederim. Bu konudaki merakımı sitenizdeki içi delik boru şeklindeki mıknatısın içinden yakıt borusunu geçirerek veya linkteki resimdeki gibi iki mıknatısı borunun etrafına sarmak suretiyle gidermek niyetindeyim. İlginize çok teşekkür ederim.

 10. mustafa kuşcu Dediki...

  Nisan 26th, 2010 Tarih 15:45

  yakın gelecekde otomobiller uçak lar trenler gemiler tüm motorlu araçlar manyetik enerjiyle çalışacak bunu şimdiden görebiliyorum petrol ve hidrojen yakıtı tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alacak tıpkı tekerleğin icadı gibi aslında çok ilkel geri kalmış bir dünyada yaşamaktayız sonsuz enerji mıknatısda gizli

 11. Seyit ÇAKIR Dediki...

  Mayıs 17th, 2010 Tarih 15:32

  Hocam 300 TL ye ev elektririğini karşılayacak sistemi nasıl yapabilirim? Yapım şeması var mı? Bu yatırımı yaptıktan sonra başka bir masraf yapmam gerekecek mi? Mesala mıknatıs değişimi gerekir mi? Gerekirse ne kadar sürede bir değişecek vb bir sürü sorum var bu konularda bilgi alabileceğim doküman , web sitesi yada en iyisi bu işi yaparak kullanan kişileirn irtibat bilgisini verebilir misiniz?

 12. murat kaya Dediki...

  Haziran 1st, 2010 Tarih 17:04

  sayın editör ben manyetik motor yapmak istiyorum, ve bu konuda 3 kez başarısızlıkla sonuçlanan deneylerde bulundum(benim için oldukça üzücü bir durumdu tabiiki) gerekli bilgi olmadığından dolayı tabiiki(gerçi ülkemizdede bu konuda gerekli bilginin ve çalışmanın da olmadığı kanaatindeyim) hocam benim sizlere sormak istediğim neodium mıknatısı ahşap bir pilakaya temiz bir şekilde nasıl tuttururum, ben bu işi silikonla yaptım fakat hem pis bi iş hemde keskin kokusu rahatsız edici boyutta, bu işlemi temiz ve pratik bi şekilde uygulamamın bi yolu varmı acaba şimdiden teşekkürler..

 13. ecarip Dediki...

  Ağustos 3rd, 2010 Tarih 11:57

  merhaba editör kardeş
  ben de arkadaşlar gibi manyetik motor yapımıyla ilgill,i türkçe bir kaynağa ihtiyaç duydum. böyle bir kaynak ya da çeviriniz varsa lütfen yardımcı olun
  saygılar

 14. Ahmet Dediki...

  Ağustos 15th, 2010 Tarih 15:41

  Yıllardır bu ve benzeri konular için kafa yorarım.O yüzden butür siteleri takip ederim.Ama benim takibim kedinin elde edemeyeceği ciğer takibinden öte geçmez.Eğer gerçekten 300 tl ye mal olan bir jenaratör oluyor ve iki yıl kadar dahi idare ediyorsa ben 500 tl vermeye hazırım.Yanlış anlamayın meydan okumuyorum sipariş veriyorum.
  Saygılarımla

 15. hamza Dediki...

  Eylül 15th, 2010 Tarih 15:52

  yapımıyla ilgili video ve döküman linkleri verebilirmisiniz.
  veya yapılmışını satsanız da alsak

 16. ahmet ekinci Dediki...

  Ekim 8th, 2010 Tarih 08:31

  kardeş yapılmışını satmaya kalksalar ne olur senin haberin var mı bu dünyadan yaaa yapma gözünü seveyim birileri razı olur mu buna sanıyorsun bu manyetik motoru kendin yap kendin tak manyetik motorlu araba yapıp satma ya kalksan petrol devlerinin işine gelir mi bu sanıyorsun seni beni yaşatırlar mı sanıyorsun en güzeli kendin yapacaksın

 17. Hasan Hoşbakar Dediki...

  Ekim 17th, 2010 Tarih 12:17

  Merhaba arkadaşlar!Video paylaşım sitelerinde free energy olarak ararsanız mıknatıslarla yapılmış birçok tesla motoruna rastlarsınız.Ben birkaç tane çılgın proje buldum.Piston yerine mıknatıs kullanılanı çok ilginçti.Link paylaşımı uygun olurmu bilmiyorum o yüzden linki vermedim.

 18. uğur üstün Dediki...

  Kasım 28th, 2010 Tarih 03:11

  hocam ev için jenaratör yapmak istiyorum ancak bütün araştırmalarıma rağmen döküman ve gerekli malzemeleri bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim. benimde otomotiv sektöründe ve sanayi sektörü ile ilgili çalışmalarım var mıknatıs ile ancak jnaratör ile ilgili bulguya rastlayamadım aydınlatırsanız sevinirim iyi günler.

 19. ismail Dediki...

  Aralık 6th, 2010 Tarih 17:20

  Editör burada yetkililerden biride sensin galiba ben 2 tane neod. sipariş verdim ptt aracılığıyla gelecek ortalama kaç günde gelir..? Hala siparişiniz hazırlanıyor yazıyor 2-3 gün oldu gerildim yani..

 20. mikail Dediki...

  Aralık 13th, 2010 Tarih 11:48

  Editor Hocam;
  Eğer ingilizce kaynak bulunabiliyorsa ben seve seve size çeviride yardım ederim.
  selamlar

Yorumunuz Belirtin