Mıknatısların İnsan Vücuduna Faydaları

manyetik-terapilerHer elementin elektromanyetik enerjiden etkilendiği dünyamızda, dengenin sağlanması için manyetik terapinin kullanımı çevrenin vücudumuz üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için önemli bir araçtır. Nikken firması bu tedavi yönetiminin öncülerinden biridir ve ürünleri uyku sistemleri, ayakkabı tabanları, bilezikler ve giysi gibi günlük hayatta kullanılabilecek türdendir. Bu ürünler günlük hayatta mıknatısların tıbbi açıdan kullanımını kolaylaştırmaktadır.

Temelleri
Gün ışığı ve aydınlık, oksijen ve nitrojen, elektrik ve manyetizma ile dolu bir dünyada yaşıyoruz. Yapısı itibariyle dünyanın dev bir mıknatıs olduğunu hepimiz biliyoruz. Artı ve eksi kutuplara sahip bu devasa mıknatıs oluşturduğu manyetik alan ile bizi uzaydaki radyasyonun etkilerinden korumaktadır. Mıknatıslar ve elektrik beraber çalışır. Mıknatıslar elektrik üretir ve elektrik de mıknatıs üretir. Vücutlarımız da (örneğin kalplerimizin atışını sağlayan) elektrik gücü ürettiği için ve aynı güç insanlarda ortaya çıkan hastalıkların da sebebi olduğu için, bu gücü mıknatıs yardımıyla düzene sokmak oldukça mantıklı ve yararlı bir uygulamadır.

Teknoloji
Amerikan Ulusal Bütünleyici ve Alternatif Tıp Merkezine göre insanlar mıknatıs taşı olarak bilinen ilk manyetik taşları bulduklarından beri ağrıların tedavisinde mıknatısları kullanmaktadır. Milattan önce 3. YY’da Yunan fizikçiler manyetize edilmiş metalleri eklem kireçlenmelerinin tedavisi için kullanmaktaydı. Orta Çağ’da ise doktorlar mıknatısları gut hastalığı, kellik ve zehirlenmelerin tedavisinde kullanmaya başladılar. Günümüzde de o zaman olduğu gibi pek çok mıknatıs manyetik alan oluşturmak için elektriğe ihtiyaç duymaktadır. Ancak Nikken firması elektrik kullanımı olmaksızın aktif manyetik alan oluşturan bir sistem geliştirmeyi başarmıştır. Bu sayede statik mıknatıslar sürekli bir enerji akımı oluşturma kapasitesine sahip olmuştur.

Faydaları
Her ne kadar mıknatısların etkileri üzerine yapılan çalışmalar belirleyici olmasa da, mıknatısları kullanan kişiler kan akışlarının düzeldiğini, vücutlarındaki oksijen miktarının arttığını, acıların tedavisinde mıknatısların işe yaradığını, mıknatısların kasları rahatlattığını, tansiyonu düşürdüğünü ve stres ile depresyona karşı etkili olduklarını belirmektedirler. Mıknatıs insanlar üzerinde iyileşme yönünden pozitif etkiye neden olmakta ve vücuttaki toksinleri atarak ağrıları dindirmektedir. Mıknatıslar migren ağrılarında, Alzheimer hastalığının tedavisinde ve hücre gençleştirme terapilerinde de kullanılmaktadır. İşin daha da güzel tarafı manyetik terapinin kalp pili kullananlar dışında insanlar üzerinde herhangi olumsuz bir etkisinin bulunmamasıdır.

Yazıya yorum yapabilir , yada diğer yazılara bakabilirsiniz.

Yorumunuz Belirtin